Różnica między Vitamin Base a Base od Semilac

Zanim stałam się posiadaczką obu pozycji sama zastanawiałam się, jaka jest tak naprawdę różnica między Vitamin Base a standardową Base od Semilac.Pytanie zrodziło się właściwie przy zakupie – zakupu dokonywałam na Allegro i tam Sprzedawca poinformował, że zamiast standardowej bazy wysyła bazę witaminową. Przed podjęciem decyzji o zakupie znalazłam różne opinie na temat tej pozycji – pozytywne i negatywne, jednak sama nazwa była kusząca, dlatego postanowiłam wypróbować produkt na własnych paznokciach.

Jak wiecie manicure hybrydowy wykonuję samodzielnie od jakiegoś czasu, więc chętnie testuję inne pozycje – ostatnio coraz częściej wybieram nawet ciemne kolory, co kiedyś było prawie niemożliwe 😀 Każde przemyślenia nad kolorem kończyły się mimo wszystko na jasnych odcieniach.

Sam manicure hybrydowy ma różne oddziaływanie na paznokcie – u jednych poprawia się kondycja paznokcia, u innych jest odwrotnie. Ja myślę, że każdy manicure ma jakieś negatywne oddziaływanie na płytkę paznokcia, więc jeśli jest produkt, który może wspomóc płytkę – jestem chętna aby go używać i właśnie ten argument przemówił do mnie przy podejmowaniu decyzji ‘kupić czy nie kupić bazę witaminową‘.

Patrząc na samą butelkę,  składników w bazie witaminowej jest 2 x więcej niż w standardowej bazie, więc u składnikowego laika jak ja zapala się lampka: pewnie to te witaminy 😉 bądź inne pomocnicze składniki. Nie znam się na składnikach, więc nie wiem, czy faktycznie jest w składzie coś co pomaga paznokciom. Skupię się zatem jedynie na takich widocznych efektach, które mogą być zauważalne dla wielu, którzy również pokuszą się o wypróbowanie bazy.

Oczywiście bazę witaminową utwardzałam w lampie tak samo jak standardową bazę, czyli postępowałam identycznie jak przy każdym manicure, który wykonuję. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało jak należy.. i nawet biorąc pod uwagę informację na stronie Semilac, że hybryda wytrzyma trochę krócej niż przy standardowej bazie, czyli ok. 14 dni byłam spokojna, że kolejne malowanie będzie standardowo wtedy, kiedy już pojawią się odrosty 😉 – po takim mniej więcej czasie już są widoczne.

W moim przypadku już po pierwszym dniu od pomalowania paznokci, lakier zaczął odpryskiwać jak przy zwykłym lakierze. Pierwsza reakcja była taka, że coś pewnie zrobiłam źle, bo to był raptem jeden paznokieć, więc zabrałam się za poprawki, czyli ściągnięcie lakieru i nałożenie go jeszcze raz krok po kroku. Na tym się jednak nie skończyło, gdyż kolejnego dnia spotkało mnie to samo z innym paznokciem i tak dzień po dniu pojawiały się nowe odpryski. Byłam zawiedziona i wtedy nie myślałam jeszcze, że to wina bazy witaminowej.

Postanowiłam wykonać kilka kombinacji, czyli połączyć bazę witaminową z lakierem od Semilac, ale też z lakierami różnych firm, gdyż pierwszy manicure wykonałam z innym lakierem niż Semilac i w tym doszukiwałam się błędu. Prób było wiele zanim wyciągnęłam ostateczne wnioski, jednak za każdym razem było to samo, czyli lakier nadal odpryskiwał 😮 . Przy drobnych uderzeniach, przy wykonywaniu codziennych czynności miałam wrażenie jakby top się ścierał i dostawało się pod niego powietrze, przez co lakier odchodził od płytki -można go było ściągać płatami (bez pomocy acetonu!). Widząc to sprawdzałam inne paznokcie i wynik był taki, że lakier można było łatwo podważyć i “zdjąć” w całości z paznokci. Po każdym takim teście poprawiałam manicure, starałam się go ulepszyć, bo przecież każdemu może się zdarzyć złe wykończenie paznokcia topem bądź inne błędy. Niestety każda próba kończyła się tak samo.

Ze standardową bazą od Semilac nie mam takich doświadczeń – manicure mogę się cieszyć nawet do 3 tygodni i jestem spokojna, że po wykonaniu manicure mogę się udać w podróż 😉

Jeśli zatem ktoś chciałby znać odpowiedź na pytanie co polecam ?

Ja polecam zdecydowanie Base !

Przed zakupem zapoznawałam się z opiniami na temat produktu, jednak bardziej skupiłam się na tych informacjach dotyczących pozytywnego oddziaływania witamin, a nie trwałości produktu. Po moich doświadczeniach zauważyłam, że inne osoby miały podobne doświadczenia, ale znalazły się również takie osoby, które są zadowolone z bazy witaminowej. Swoją recenzją chciałabym zwiększyć pole informacji na temat produktu. Mam nadzieję, że znajdą się osoby, które podzielą się swoją opinią pod moim postem. Czekam na każdy Wasz komentarz – może coś poszło nie tak? Dajcie znać!

Zobacz również

5 komentarzy

  1. ja używam już od 3 miesięcy nigdy mi nie odeszła jedyny problem to miałam ze zdjęciem z paznokci hybrydy bo połączyłam z bazę witaminową z hybryda z indigo i neo nail. Trwałość pełne 14 dni dłużej nie trzymałam ze względu na odrost.

  2. Aktualnie korzystam z innej bazy, ale dla mnie była w porządku – miałam wrażenie, że paznokcie trochę się polepszyły. Poza tym nie zauważyłam żadnych różnic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*